HON - andrew fukuda | review

19. dubna 2016 v 14:00 | adís |  knižní úlovky
první vydaná knižní recenze. Páni, to mi to trvalo.
Tuto knihu jsem si vypůjčila od kamarádky M. a celkem dost mě upoutala dějem a také svou obálkou. Ale u má i své nevýhody.
(bannery jsou vytvořené mnou - ke každé knize budu vytvářet tyto "úvodky".)

autor: ANDREW FUKUDA
název: HON / HUNTED
počet stran: 296
žánr: sci-fi, fantasy.
díl: 1 ze 3
nakladatelství: fragment
rok vydání: 2011
anotace:
Jak zůstat na živu ve světě, kde jsou lidé považováni za pochoutku a všichni touží po jejich krvi?

Pravidla jsou jasná: nesmát se, nepotit se, neupozorňovat na sebe. A hlavně - nezamilovat se do jedné z nich!
Gen se liší od všech ostatních. Nedokáže běžet rychlostí blesku, sluneční světlo ho nezabije a nemá neukojitelnou touhu po krvi. Není upír, je člověk. Je vybrán, aby se zúčastnil honu na poslední lidi. Jeho pečlivě utajovaný život se hroutí. Skupina bezcitných lovců začíná tušit, že s ním není něco v pořádku. Seznámení s dívkou v něm probudí city, které do té doby neznal.
Gen našel něco a někoho, za co má cenu bojovat, a jeho potřeba přežít ve světě plném nemilosrdných dravců je stále silnější...

* * *
Kniha má opravdu originální záměr a děj. A taky pravidla, které musí hrdina dodržovat. Díky tomu se vžíváme do života mladého hrdiny - Gena. Který nás doprovází jeho životem a minulostí. Neustále nám opakuje pravidla, díky nimž žije mezi "upíry" a které mu je vtloukl do hlavy jehojiž ztracený otec.

Zpočátku jsem byla zmatená. Nevěděla jsem, kdo ti glupani jsou. Myslela jsem, že ti "upíří" jsou prostě nějaké bytosti a glupani, že jsou obyčejnými lidmi. Ovšem liší se - v mnohém ano. Ale poté, co se v knize objevilo, kým Gen je, mi bylo jasné, oč tu běží.
Jen tak mimochodem; já si obsah většinou nečtu. Tady mě zaujala obálka knihy a doporučení od kamarádky, která mi ji půjčila.
Ale postupem stránek jsem získala dostatečný přehled a mohla dát své srdce postavám. Zprvu to nebyl nikdo; zatím se tam mluvilo o těch "upírech" jako o oni a Gen nějaké přátele neměl - spíše nechtěl. A to proč? Aby se nestal pozdní svačinkou pro hladové... jak jim budeme říkat? Upíři.
A hned poté, co přišel do školy, jim Vládce ohlásil, že se koná Hon. Hon na glupany, který je pro upíry nepřirozeně úžasný zážitek a každý by se popral, jen aby ochutnal glupaní maso a krev. A kdo by to nečekal; Gen je po hlasování čísel úspěšně vybrán; a následně potkává další čtyři lovce a dívku, kterou má rád, ale nesmí.
Díky tomu Gen zjišťuje škodolibé plány a potká tam i někoho, koho by rozhodně nečekal. Bude se setkávat se již zmněnou dívkou Září a bude projevovat své dlouho kamenné city a emoce. Jenže... Nesmí na sebe upozorňovat a upíři začínají cítit v jejich blízkosti glupana a začínají šílet.

Musím se přiznat, že jsem v některých momentech byla celkem nervózní. Zvládne to? Jasně, že jo, to by nezvývalo ještě tolik stránek. A co když ne? Co když ho chytí?
Autor má taky zajímavý styl psaní. Dává textům nádech a nechat čtenáře přemýšlet. Tayk celkem autory obdivuji, jak napsat na konec věci, které psal na začátku. Já bych si na ně nevzpomněla..

Opravdu skvělá kniha. Doporučuji přečíst. Ale není to nic pro slabé povahy. Popis je celkem... fuah, to už si domyslete.
(em.. omlouvám se. Že je obráceně, ale... mobil. Prostě mobil.
Je to jen důkaz, že jsem ji měla doma, hah.)
---
mé hodnocení: 7/10

---
Četl ji někdo? Jaký máte na tuto knihu názor ?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Smokie Smokie | Web | 20. dubna 2016 v 12:23 | Reagovat

Knížku jsem nečetla, vypadá zajímavě, ale na mě je námět trochu moc sadistický- nic proti :D
Ale vypadá to dobře, porozhlédnu se v knihovně a dám tomu šanci ;)

2 Yui-san Yui-san | Web | 20. dubna 2016 v 16:39 | Reagovat
3 Gabriella Gabriella | Web | 24. dubna 2016 v 14:05 | Reagovat

Knihu jsem četla, teda jen půlku. Zdálo se mi to absolutně o ničem a vůbec mě to nevtáhlo do děje. Navíc mi to přišlo i okopčený od H.G :D A máš cute záložku!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama