Knižní prázdninové úlovky; #1

30. srpna 2016 v 12:41 | adís |  knižní úlovky
Tak. Prázdniny se nám ubíhají ke konci a já se až teď dokopala k dopsání totoho článku. Směšné, co?
Před minutou jsem si řekla; "Jdu se podívat na anime", pak jsem zkontrovala blog a náhle si řekla; "Jdeme napsat článek" a vlezla do Rozepsaných.NICKA DOBÝVÁ AMERIKU - Hned první týden jsem jela k babičce do Českého Těšína. Jak jsme si pokecaly a já si vytáhla Město z kostí, najednou cosi zamumlala a začala se hrabat v tašce. Jak si mumlala, chytila jsem záchvat smíchu, protože ty jejich slovní střely stojí za zabití, vážně. Smála jsem se, dokud jsem neviděla roh hranaté věci, trčící z jejích rukou. A dokonce těch rohů bylo dvě! Hned jsem po tom hňapla s jiskřičkami v očích a bez toho, abych se koukla na obaly, tak začala šňupat vůni listů. Trochu mě zklamalo, o jaké knihy se jednalo, ale pokud budu mít někdy protivnou náladu, pustím se do románku.

"Mrkla jsem se do novin, které se Nickovi válely na stole, pročetla pár inzerátů a rozhodla se. Nechtěla jsem obshluhovat v restauraci, ani hlídat děti, ani venčit psy. Prodávat sendviče nebo dělat nočního hlídače taky ne. Přišla jsem na to, že bych nejradši objevila, co jsou tihle Američani opravdu zač."

Je to zajímavé, ale kdo ví, kdy se k tomu dokopu - když jsem byla nemocná, skončila jsem na straně 13 a tím to haslo.


MĚSTO Z KOSTÍ - Knihu mám půjčenou od spolužačky, ale upozornila mne na konci školního roku slovy: "Je to nuda, má to moc malá písmena a jsou tam jen kecy. Doporučuji obětovat dvě hodiny a kouknout se na film."
Pravdaže jsem tak udělala; ba dokonce jsem zkoukla i seriál, ale kniha... opravdu malá písmena, opravdu o ničem, neustále jsem to přeskakovala. Ale díky seriálu a filmu vím, oč se jedná, ačkoliv vím, že v knize to nemusí být stejné. Ale kniha mne nezaujala, takže se vrací spolužačce po těch dvoou měsících zpět do náruče a do poličky.

BEZCHYBNÁ - Druhý kousek, jež babička vytáhla ze své kouzelné tašky. Patří to do jakési edice "NO BOYZZZ!", na níž se zhluklo pár autorek. Stejná edce, jiný autor, jiný příběh. Babičce jsem řekla, že tuto zrovna v naší knihovně nemají, takže jsem byla docela.. zvláštně potěšena. Přemýšlím, zda to do knihovny nedám, ať si to tam zaregistrují jako jsem to udělala s pár dalšími knížkami, ale... PAK BYCH SI STĚŽOVALA, ŽE MÁM PRÁZDNOU KNIHOVNU!

HVĚZDY NÁM NEPŘÁLY - Jakmile jsem přijela do Těšína, přijela má sestra. Ta mi udělila také dárek, z něž jsem byla nejnatěšenější člověk na světě. Hvězdy nám nepřály.
Sestra říkala, že mi to koupila, když si šla koupit Padesát odstínu šedi a díky tomu dostala jakousi klubovou slevu či co na jakoukoliv knihu. A vzpomněla si, že kdysi jsem si vybírala mezi právě touto a Rudou královnou. Královna samozřejmě zvítězila a hned o půl roku poté dostanu Hvězdy. Je to super. Nebudu se cítit blbě, že nemám žádný bestseller. Ovšem nemám s ní fotku, jelikož jsem jí půjčila kamarádce (tak snad se mi vrátí v pořádku, bez škrábanace... Já na to kámošku upozorňovala ukazováčkem: "Jediný šrám, roztrhlý list a je po tobě!").
Udělala jsem tak se čtvrtým dílem Percyho Jacksona a lituji toho, holka mi otrhala rožky (asi od brašny) a poškodila fólii. Lidé nectí knihy, jsou pro ně odpad.
Když má tak bohaté rodiče, nechť si zažebrá! Už nikdy nikomu, komu nevěřím.

ERAGON - Pfu! Dostala jsem půjčenou od přítelkyně nevlastního bratra tuto knihu, protože jsem se zeptala a kulila oči na bráchu (jež je počítačovej typ), který Eragona přečetl a je o dva díly napřed! Si říkám, že jsem asi blázen, nepraštil se do hlavy? ON A ČÍST! Nu, bylo to pto mě vážně překvapující zpráva (a taky přečetl celou pentalogii Noční Anděl - taky je v plánovaných, ale vzhledem k mému čtenářskému výkonu o prázdninách...)
Kniha byla skvělá (a já získala do počítače ten font, yooooo!!), úplně jsem se do toho dostala, do toho středověkého světa, plné emocí, nebezpečí a akce. Autor opravdu umí popisovat, není ve psaní z dávné doby amatér. Ale teda film... úplně... zkazili (nechtěla jsem být sprostá). Vážně. Vůbec se to tomu nepodobovalo. Teda... ano, díky filmu jsem si představovala Safiru jako z něj, ale... Ještě jsem to slyšela s českým dabem! Myslela jsem, že odpadnu. Přeskakovala jsem to jen, abych si to připomněla.. a pak to v půlce ukončila. Film zkrátka o ničem, kniha pěkná. Sice někdy byla vážně nudná - okecávání, okecávky -, ale je to tam potřeba. Já tu knihu četla celé prázdniny (protože jsem se sekla, pak rozjela, sekla, a rozjela a... potom zase sekla.)! Dočetla jsem ji někdy kolem 12-13.8.2016 na dovolené a úspěšně odevzdala slečně, jež ho vlastní.

Nechápu, jak může někdo o prázdninách číst; já to nezvládám. I když je hafo volného času, já to prostě nedávám. Víc knížek přečtu ve školním roce, kdy je toho nakupeno totální tuna z období prázdnin, kdy si všechny knihy nakoupím a zamluvím. NECHÁPU TO, JAK MŮŽE NĚKDO O PRÁZDNINIÁCH ČÍST! S ERAGONEM JSEM SE PROSTĚ PŘEKONALA!

KRVAVÝ MĚSÍC - Včera jsem si sedla na lavičku na dvoře, poslouchala s taťkou rock a pes nám hopsal u noh, takže žádné klidné čtení. Pořád do mě něco hustil, smál se jak mne tak i psovi. A já se musela přidat, že jo, protože Cassie byla vážně osel.
Kniha je poutavá - A KONEČNĚ NĚCO JINÉHO! Když jsem si to úspěšně ulovila z Levných knih (69kč), a četla si po Brně anotaci, řekla jsem si pouze "Fantasy". Ve vlaku zpátky jsem četla prolog a už se u toho mračila, protože to není jen takové fantasy- je to žánr, jež dobře znám.
Yop, vlkouši! Auuuu!
Ale není něco ve stylu "cítil, jak se mu hrne do hlavy krev, vztek jím kolujel jako výbušnina a jak ho vlk obírá o kontrolu" ani píď, lidi! Toto je úplně něco jiného!
Příběh se točí okolo Charlotte, dvaceti devítiletou policistku, přesněji detektivku, která má za přítele Maxe Savoie (vrr, to je aspoň chlap). Jenže Max není jako ona - on je právě Králem vlků, čili Králem New Orleans. Prostě alfa, chápete.
Smečka ho vybrala, protože cítí, že je jedinečný - ale on neví čím, protože jeho otce Stopaři zabili dřív, než se stačil něco dozvědět o své minulosti. Ale o to je ještě větší žúžo!
Opravdu to člověk musí číst, protože to neumím popsat (sami vidíte, jak tápu), je to jiné než knihy od Briggsové. Nechápu, jak to nemůže být bestseller. Je originální (možná nemám ještě tu velkou knižní zásobu..)).
Jsem na sté stránce a hodlám dnes pokračovat. Charlotte je chladnokrevný polda, která si hodně zažila a Max nebezpečný vlk, jež o sobě nic neví. Ale plánuji si koupit další díly, protože je to bomba.

UČÍNĚNÁ KATASTROFA - Recenzi na tuto knihu jsem četla u Blackie~, která na to měla pozitivní názor. akže hned, jakmile jsem to viděla v Levných knihách, musela si to vzít, protože jsem si vzpomněla na blogový svět a na Blackie. A anotace je zajímavé - i když nevím, jak na tom budu, zda si koupím další díl. Nevím, až to přečtu, dám vám sem recenzi.

ALCHYMISTICKÉ POVÍDKY - HAHA! Fajn.
Koho mi to připomnělo...?
Správně, Fullmetal Alchemist, haha! Ano, já a oblíbené anime - to nejde.

UMĚNÍ PŘEDSTÍRAT - Knihu už mám tři měsíce (měsíc konec školního roku a celé prázdniny) a jsem skoro na konci! Ale.. moc, až moc mi to připomíná Hrej hráčem. Moc. A moc velké klišé; "Hraj, že s můj kluk, já chci sbalit tam toho!" Z kamarádů se vyklube pár - hm, nečekaně, že joo. Už se mi to ani nechce dočítat, ale chci se překonat a zjistit, jak to aspoň dopadne - zda jinak, než očekávám nebo tak, jak očekávám -. Hlavní hrdinka má šílené depky, takže to bude nuda (jako vždy). Jako zasmála jsem se u knihy, to vskutku, ale to nic nového - jak říkám, ohrané klišé.

KRÁL ARTUŠ A SVATÝ GRÁL OD A DO Z - Netřeba mluvy. :D Tohle každý chápe; fanatik fanatikem prostě je a musí všecko vědět. xD

VE JMÉNU CTI - Chtěla jsem zkusit něco jiného - název mi připomněl mou povídku, proto jsem si to půčila. Ale nejprve jsem to očima jen přelétla a dala do loketní jamky a šla dál.
Když jsme odcházely, teta se podívala, co jsem si půjčila:
"Je třeba zastavit teroristy než bude pozdě... jako opravdu?" Nevěřícně jsem se na ni podívala a vážně to bylo na ttulní stránce napsané. Pokrčila jsem střemhlav rameny.
"Zkusím něco jiného." páčila jsem s úsměvem a vyšli jsme z knihovny.
Knihu jsem otevřela stejný den jako Krvavý měsíc. Je to zajímavé, chytré. Líbí se mi to, a to čtu něco takového poprvé. Asi se dám i na tento žánr, je ta akce a nutí to člověka přemýšlet.
Jako každý zaačátek je člověk zmatený - agent je uprostřed akce a nikdo neví, oč jde. Vím, že jeden člověk zradil onu organizaci a hl. hrdina ho pronásleduje. Kurňa, ten týpek je UPE ÚŽASNEJ! Kliďas, chladnokrevný zabiják, uuu. Jsem zvědavá, opravdu ano.

PROKLETÍ - Tuhle si knihu si velice chválila Yuki, takže se odvážím taky to zkusit - v knihovně mají nové fantasy kousky, takže MÁM CO ČÍST (I když mám v knihovně přes 754 knížek, ale to nikoho nezajímá xD).

PŘIPRAVOVÁNO;

INDIGOVÝ DRAK,
DRUHÝ DÍL ERAGONA,
PRVNÍ DÍL NOČNÍHO ANDĚLA,
SHANNARŮV MEČ,
CÍSAŘOVY ČEPELE,
ZAKLÍNAČ,
ARCHERŮV HLAS,
ZLOMENÝ MEČ,
A JINÉ.


Možná napíšu i report z naší dovolené (viz poslední čtyři obrázky). :) Jak jste na tom vy s knihami a prázdninami?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Saky Saky | E-mail | Web | 30. srpna 2016 v 21:39 | Reagovat

Ani jednu knihu z uvedených som nečíla, ale rozhodne ma niektoré zaujali už len názvom, tak možno si o nich aj niečo nájdem :)

2 Shetlandy Shetlandy | Web | 31. srpna 2016 v 10:45 | Reagovat

Uh... dát přednost Shadowhuners před Městem z kostí...? Proti filmu nemám nic, ale seriál... všechno špatně. Skončila jsem na druhém dílu a celý se mi zhnusil, nemám ani chuť v něm pokračovat. Nástroje smrti jsou série, na kterou nedám dopustit a Cassi je úžasná spisovatelka. Co se písmenek týče, nezdá se mi, že by byly nějak malé, spíše klasické velikosti a věř mi, že jsem je porovnala s několika dalšími knihami.

Zbytek knih, snad až na Eragona a s ním sérii Dračích jezdců, která patří též stejně jako TMI mezi mé oblíbené, neznám.

3 adís adís | E-mail | Web | 31. srpna 2016 v 10:49 | Reagovat

[2]: Ano, taky jsem nadávala jak špaček, to vskutku. Ale prostě mě to zajímalo, nu, když jsem nečetla tu knihu.
nevím, mě ti nechytilo. Jedna holčina mi už vyhrožuje, že mě udusí ve spánku polštářem. :D

Ani se nedivím. Nejsou to bestsellery, no. :)

4 Shetlandy Shetlandy | Web | 31. srpna 2016 v 11:22 | Reagovat

[3]: Tak to já Tě dusit nebudu, to se neboj. Takovej fanatik nejsem. :D
Jako když si vezmu narážku v knize, kdy Jace nevěděl, co je eBay a v seriálu mají vymoženosti skoro jak James Bond tak jako nevím, no... :D
Možná Tě to chytí někdy jindy, pokud bys to chtěla zkusit znovu. Rozhodně se to potom rozjede a je to vtipné. :D

Nu... ale možná na ně někdy v knihovně narazím.:)

5 Koko_Chan Koko_Chan | E-mail | Web | 31. srpna 2016 v 15:53 | Reagovat

Já nečtu protože mě to nebaví ale jinak máš pěkné knihy :)

6 S c a r s S c a r s | Web | 1. září 2016 v 10:13 | Reagovat

Ze seznamu jsem četla jen Eragona a dostala se i k jeho pokračování, kde se to ale pak už hrozně táhlo a byla to i první kniha, kterou jsem nakonec odložila. :D Co se třeba Města z kostí týče, viděla jsem film, který se mi docela zalíbil prostředím, ale celkový vývoj děje mě jinak do knih nenalákal. :D

7 Gabriella Gabriella | Web | 2. září 2016 v 16:33 | Reagovat

2. a tu poslední jsem četla. Prokletí je skvělá kniha ♥ :D jsem si jí uplně zamilovala. A skvělej článek :)

8 Penny Penny | Web | 3. září 2016 v 10:45 | Reagovat

Kámo, kámo :D Ságu Mortal Instruments miluji! :D Nevím jak ty, ale mě to chytlo hned od začátku. Ale dej tomu prosím ještě šanci, podle mě to opravdu stojí za to ^^
Greenovky nemám zrovna v lásce :D Četla jsem jeho Paper Towns, což podle mě byla zbytečná ztráta času, ale TFIOS byl takový průměr. Let It Snow už pak bylo mnohem lepší, ale celkově nejsem zastánce jeho knih :D

To já se spíš bojím, že jak začala škola, tak nebudu mít vůbec čas číst xD

Jinak TOP jsou úžasný :3 xD A taky právě poslední dobou poslouchám nějak remixy, trap, a tak xD

9 eLLen May eLLen May | E-mail | Web | 4. září 2016 v 13:15 | Reagovat

Polovinu seznamu neznám a tu druhou moc nedoporučuji. "Nástroje smrti" jsou naprostej výbuch. "Hvězdy nám nepřály" jsou možná dovedně napsaný, ale postrádá to dobrej příběh. Je to těžko uvěřitelný a navíc nuda. Vůbec nechápu ten povyk kolem knížek Johna Greena není to dobrej spisovatel jediný počin, který mě trochu zaujal bylo "Hledání Aljašky". Existují mnohem lepší, kvalitnější, inteligentnější a šikovnější autoři podobného ražení třeba Jojo Moyes.
Oproti tomu Eragon je sice jiné kafe zpracování nic moc, ale příběh geniální. Co díl to vyšší kvalita. "Odkaz dračích jezdců" je skvělý fantasy příběh, začala jsem ho číst na ZŠ a provázelo mě to i celou střední školu i teď se k tomu ráda vracím! :-) Děkuji za komentář, jsem ráda, když se u mě někomu líbí. :-) I ty máš parádní blog!

10 Broken girl Broken girl | Web | 5. září 2016 v 12:57 | Reagovat

Město z kostí mě taky moc nevzalo, ale Eragon je top, akorát jeho další díly už za moc nestojí (hlavně ten druhý - trojka se celkem dá) ;)

11 Viallen Viallen | Web | 6. září 2016 v 22:15 | Reagovat

Ach, až sa za seba teraz hanbím, moja knižnica sa síce cez prázdniny rozrástla, no počet prečítaných sa nezmenil :D Eragon, no hej. Niekedy naozaj nuda pre tie opisné kecy. Ja som asi jedna z mála, čo pre jednotku stále radšej film. Dvojka je však mega ;)

12 Dee & Hikari Dee & Hikari | Web | 7. září 2016 v 17:41 | Reagovat

Uh ty knížky vypadají dobře :)

----------
Ahoj, rády bychom tě pozvaly na náš nový blog o Yaoi povídkách a fanfiction. Budeme rády za milý komentář nebo návštěvu! ^^ yaoiii-povidky.blog.cz

13 Majo Majo | Web | 12. září 2016 v 21:34 | Reagovat

To vypadá parádně :3 taky moc ráda čtu :) Město z kostí se mi zrovna líbilo, ale musím říct že zásadně skoro nekoukám na filmy které jsou podle knižní předlohy. Ta knížka se mi líbila, ale fakt že někomu sednout nemusí. Dále jsem četla Eragona (asi čtyřikrát) a ten film je příšerný, za ten bych je zavraždila :D Druhý díl Eragona rozhodně doporučuju, protože je to úžasný :3 další knížky vypadají zajímavě, i když mě teda mrzí že je neznám, ale asi to napravím :D A Zaklínač.. to je prostě Zaklínač, zezačátku jsem měla co dělat abych to přelouskala, ale nakonec se mi to docela líbilo :3

14 Blackie✰ Blackie✰ | E-mail | Web | 17. listopadu 2016 v 21:13 | Reagovat

Hvězdy nám nepřály jsem si kupovala po tom co jsem viděla film. Nutně jsem to potřebovala i přečíst, a vzhledem k tomu, že jsem hroznej knihomol nebylo proč čekat :)
Město k kostí bylo také úžasné, to jsem měla před pár lety půjčeno z knihovny ještě když jsem tam jako náctiletá chodila :)
Ale srdcovka se stala nakonec Učiněná Katastrofa. Nejprve jsem si v knihovně půjčila Chodící Katastrofa a po nějakém tom měsíci jsem si koupila tuto. Opravdu se mi to více ale líbilo z pohledu Travise :)
A samozřejmě pak jsem si koupila i knihu o jejich svatbě :D kupodivu se to jmenuje Nádherná svatba :D

15 Blackie✰ Blackie✰ | E-mail | Web | 17. listopadu 2016 v 21:16 | Reagovat

Oh a dovolila jsem si tě přidat do oblíbených vzhledem k tomu že až budu mít o víkendu volno (hurá enemusím o víkendu do práce) tak si chci přečíst tvou povídku s Royem ♥

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama