Boku no Hero Academia, | aneb krev z nosu, červenání, pískot a hlava dole.

22. června 2017 v 18:04 | adís |  anime/manga
Sakra, sakra, sakra!
Nikdy... opravdu, nikdy se na to nekoukejte! Protože- můj život je v ohrožení. Jsem na pokraji smrti, moje emocionální stránka lapá po dechu, jsem úplně v háji.
To anime je mrtě velkej luxus.
Téma úplně libové, postavy naprosto luxusní, ideály a schopnosti, pocity... ty bláho, nic na moje buňky, já to nedávám.
Naprosto boží, zase po dlouhé době něco, co mě zabilo a v srdci si utvořilo místečko.
... aneb PLUS ULTRA...! (čtěte: Boku no Hero Academia)
*bez spoilerů*


Incident, díky kterému jsem slintala a sledovala jej i ve škole, začal asi 12.4.2017 a skončil dne 18.6.2017, kdy jsem dočetla poslední přeloženou mangu (kapitola 119).
Proč to tak trvalo? Protože mezi tím vším jsem se dívala ještě na One Piece a Kuroko no Basket, z čehož jsem fakt byla trochu v pytli, protože tři anime zároveň jsou trochu podpásovka.

Takže co říci?
Rozhodně musím podotknout, že je to naprosto luxusní anime, takže se na něj koukněte (a vůbec nehleďte na to, že jsem říkala, abyste se na to nikdy nepodívali). Je to plné humoru, epických fightů a co víc - hlavní hrdina je sympatický. Jsem ráda, že je to pouhý hrdina, který není synem nějakého velkého bossa nebo není kříženej zmetek (tak mi přišel ke konci mangy Ichigo, sorráč, lidi).
Když jsem se na to anime koukala v autobuse na cestě do divadla (fuj, už nikdy, učitelka po mně chtěla šaty, šaty, chápete to? Já a šaty) a i když mi bylo šíleně špatně (což je naprosto normální z velké dálky, taky jsem to nikomu neřekla, že jo), tak jsem se na to musela podívat, dokud epizoda neskončila a já se znovu nezamilovala do všech openingů a endingů.
No prostě... ty bláho.
Ten svět je úplně magickej, protože hrdinové v hlavní roli... to je mazec! Strašně se mi to líbí (a taky se mi líbí obrázek, kde je Superman a Batman s All Mightem a Midoriyem a on štěstím pláče ♥). Opravdu krásné. Líbí se mi to, že hlavní hrdina na sobě fakt makal, aby zesílil (kdežto v nějakých jiných anime je to tak, že najednou vzplane, aniž by tušil hrdina o co go a ejhle! Super-ultra síla z jeho nitra bez žádného trénování a všichni se můžeme jít bodnout!), ale i to, že to mělo nějaké následky (což byly zlomeniny). Takové plus a minus. To se mi líbilo, ač to bylo pro něj velká nevýhoda. Žádnej mazánek, drsný, namakaný; jen kluk, který snil.
Jsem z toho opravdu odvařená. Už se mi v pc utvořila složka (ano, utvořila se sama) s názvem tohoto anime a je již plný všemohoucích fanartů a hlavně s oblíbenými shipy (do háje, jsem tak mocná romantička, až to není možné) a taktéž jsem udělala i pár designů s těmito postavami, takže... ne, nejsem do toho zblázněná. Vůbec ne. Jsem v tom namočná až po uši (čímž mi to kazí skóre, protože se kvůli tomu bloku nemůžu koukat na One Piece - to jsem u dílu 380).
Řekla jsem si, že na to psát fanfikce nebudu, protože nechci tohle úžasné anime zkazit něčím takovým jako mými fanfikcemi (nu, ale pokazilo se to hned, jakmile jsem do rozcestníku povídek napsala "BOKU NO HERO ACADEMIA POVÍDKY"). :d A už mě pár dílek napadlo, takže to je zlé, ale vedlejší-

Co se týče postav.
Nepochopím (to asi nikdy), jak ti autoři dokáží vymyslet tak úžasné postavy. Jako fakt. Po zkouknutí prvního dílu jsem si říkala, že tam ten bude šprt, ten debil a tak, ale prostě... já je všechny miluju ("A dokonce i shipuji!" ...)!
Ty mé postavy v příbězích se mi zdají tak obyčejné, kdežto ti v anime... no prostě, to je talent, fantazie, síla představivosti.
1. Shouto Todoroki
2. Bakugou Katsuki/Tokoyami
3. Kaminari/Kirishima/TetsuTetsu
4. Midoriya Izuku
5. Aizawa/All Might/Iida
1. Jirou/Kendo
2. Uraraka
3. Momo
4. Asui
5. Ashido
... nejoblíbenější postavy...

1. Kaminari x Jirou
2. TetsuTetsu x Kendo
3. Midoriya x Uchako
4. Todoroki x Momo
5. Tokoyami x Asui
6. Bakugou x Ashido
7. Bakugou x Uchako
8. Ojiro x Hagakure Tooru
... a shipy...

Je pravda, že si některá jména ještě pletu (trochu těch vedlejších. Třeba jsem si dlouho nemohla zapamatovat jméno Jirou, fakt ne). Možná mi to bude ještě chvíli trvat, ale už jsem v tom. To anime mě prostě chytilo za srdce, až jsem i jednou (nebo dvakrát) pustila slzy, což se nestává často.

Jak si všímám, na Instagramu se roztrhl pytel s Todorokim, Kirishimou a Izukou jako fanarty. Ale všude je prostě moje láska Shouto (takže proto, když uvidím nějakého umělce, jenž namaloval Shoutu, okamžitě ho sleduji xD A někdy fakt čumím ♥).

Hodnocení?
10/10

Jakože opravdu. Opravdu jsem se do toho zamilovala.
Už kreslím fanarty, dělám designy, budu si dělat tričko, budu psát fanfikce... Faktickej odvar pro mou osobu.

Ptám se, proč není tohle anime na žebříčku? Proč místo toho velí Naruto, SnK, a spol.? Čím je to tak zajímavé, že hlavní hrdina má sen, dle něhož je stejně jasné, že jej dosáhne, protože je k tomu synem Hokage, má v sobě démona...? Proč? Proč TOHLE není něco, na co by se mělo vzpomínat?

* * *
Jistě bych toho napsala více, ale věřím, že by to obsahovalo mnoho spoilerů, takže jsem se toho vyvarovala. :D

▬ Anime zde (i s druhou sérií) a zde.
▬ Mangu můžete číst zde, děkujeme moc AMzone za to, že to překládají!! ~

▬ P.S. Těšte se na to nový design s Boku no Hero Academia od line!! ♥
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Petrika Petrika | Web | 25. června 2017 v 23:26 | Reagovat

Okolo tohto anime chodím už dlhšie. Aj kamarát mi vraví, nech sa na to pozriem. Aj dnes som to zvažovala :D a stále nič, no tvoj článok ma presvedčil :) vďaka za tip, čoskoro budem mať konečne čas na všetko a tak nejaké rozptýlenie v podobe anime len uvítam. Vlastne som v posledných 2 rokoch strašne výberavá :D

2 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 28. června 2017 v 20:12 | Reagovat

Na Boku no Hero Academia jsem slyšela už chválu než vyšlo anime a potom jednu kamarádku uchvátilo to anime zhruba tak jako tebe.
Na to, že jsi přitom sledovala ještě One Piece a Kuroko jsi to zvládla sakra  rychle :D Protože tři DOBRÁ anime jsou fakt podpásovka :D

3 Nauesin Nauesin | Web | 29. června 2017 v 13:14 | Reagovat

Yup. Boku no Hero Academia je luxus :D Shonen, které není dlouhé, je sice vlastně úplně typické, ale nějakým způsobem si ho člověk rychle zamiluje. Už bych se mohla podívat na druhou sérii.

4 Aya Aya | Web | 30. června 2017 v 10:31 | Reagovat

Hej hou, taky mám moc ráda BNHA! Viděla jsme sice zatím jen první sérii a k pokračování jsem se ještě nedostala, ale stejně jsem si to už minulý rok stihla oblíbit.~~ Musím říct, že mi to ale trvalo pár dílů, nebyl to můj favorit hned od začátku, protože jsem nevěděla, co od toho čekat, a také jsem se bála, že to bude obyčejný shonen, který ničím nepřekvapí. ALE PŘEKVAPILO!:D OH MAN A JAK! Midoriya se mi fakt líbil jako postava, jak si to vyloženě vydřel a bylo poutavější než u Naruta. I ostatní postavy jsou zajímavě zpracované a taky autory obdivuju. :D Zase ale nesouhlasím s tím žebříčkem, protože podle mě se BNHA umisťuje a docela dobře. Je to ale zatím moc nové na to, aby se to dalo srovnat popularitou Naruta, ale určitě to je titul, na který se za pár let nezapomene. :3

Musím ti taky pochválit design, moc se mi líbí tvoje grafika *^*

5 adís adís | E-mail | Web | 30. června 2017 v 11:06 | Reagovat

[4]: mg, YES! ♥
Druhou sérii doporučuji! :33
Misotrovské překvapení. :D Ano, přesně, Naruto je... ehm, nebudu se vyjadřovat (ač jsem viděla všechny díly, ale... ne). Ty postavy jsou na tom nejlepší, ty nápady prostě... :D
Tak s takovým žebříčkem jsem se ještě nesetkala. Sama ani nepotkávám moc lidi, kteří to anime znají.
No, to máš pravdu, nom. ^^ Já budu rozhodně ten, kterej to roznese dál. xDDDD

Juuj, ari,~

6 D D | Web | 7. července 2017 v 1:52 | Reagovat

Ukázky z tohohle anime potkávám hodně na Youtube a FB, kde to i lidé hrozně chválí, takže věřím, že to může být dobré, ale nemyslím si, že by to byl můj šálek čaje. Všeobecně na shouneny a nekončené bitvy moc nejsem, nevydržel jsem u Naruta, Bleach, One Piece ani Fairy Tail. Ale třeba to jednou, až budu mít hodně velkou krizi zkusím, ačkoli nové anime jsem neviděl dobré tři roky. :D

7 lina. lina. | Web | 7. července 2017 v 15:59 | Reagovat

bnha patří mezi mých 10 nejoblibenějích anime, jelikož to, co to se mnou udělalo, to se nedá ani popsat. naprosto luxusní anime (a manga též), není tam snad nikdo, koho bych vyloženě neměla ráda. ze začátku to byl bakugou, ale časem se to zlepšilo. co se týče midoriyi (ach jo, to skloňování), v první sérii mi bylo tak straně líto, že neměl quirk, ale poté, jak se setkal s Všemocňákem, brečela jsem štěstím, teda dokud se mu nelámaly prsty, ruce, nohy, no prostě všechno, což jsem dostala hned hype v druhé sérii, kdy už tak trošku to začal chvíli ovládat a nic si nezlomil, no teda do té chvíle, co si něco zlomil (bože xdddd), fight s Todorokim byl naprosto luxusní, to jsem si pouštěla snad 10x (plus, co se týče první disciplíny na sportovním festivale, tam byl Midoriya naprosto úžasnej). Todorokiho mi bylo naprosto a úpřimně líto a vydobyl si místo v mém srdíčku. Když v souboji s Midoriyou použil svou "levou" stranu, bylo to epický. Je hodně silnej, to se musí uznat, ale jeho fotr mě sere. xddd ach jo, to jsou feels, když najdu člověka, který miluje ty a samé anime, hned se neznám xddd

jinak design s todorokim je naprosto luxusnííííí <3 ty gify - jedno velké pluuus.

a co tak čtu na konci, do toho designu bych se mohla konečně vrhnout, jsem naprosto příšerná xddd

8 adís adís | E-mail | Web | 7. července 2017 v 16:35 | Reagovat

[7]: přesně, souhlasím a soucítím.
Jo, to skloňování je hrozné xdd, jako... já jsem to nějakým způsobem čekala, že ten quirk nějak dostane, ale nikdy by mě nenapadlo, že takhle. možná mě to napadlo, že jej dostane od všemocňáka, ale jak, to už bylo jiné; anebo by se mu zázračně objevil.
ano, ted jsem se na něj znovu dívala a upe umíráám, nervy mám ze želatiny... líbilo se mi, že se midoriya nedostal na vrchol, to už by bylo klišé jak sviňa. jo, todoroki je dokonalý, naprosto úžasná postava. jojo, úplná bomba (ale ten jeho šílený škleb potom... to mě pěkně dostalo do kolen xD)
mgg, však to je na tom to omfnjkvnjkv-! :D :3 ♥

kujuuuu, já to nemohla už vydržet xDD

pohoda, klid, nepospíchej xD

9 lina. lina. | E-mail | Web | 11. července 2017 v 16:19 | Reagovat

[8]: ano já s tebou taky xd

10 lina. lina. | E-mail | Web | 11. července 2017 v 16:19 | Reagovat

[9]: sakra, nechtěně se mi to poslalo, wait a minute xdd

11 lina. lina. | E-mail | Web | 11. července 2017 v 16:23 | Reagovat

[8]: ano já s tebou taky xd (po druhé xdd)
přesně, někdy radši ani nekloňuju, ale pak mi to zní ještě víc divně xdd já právě že taky ne. čekala jsem, že ho dostane časem a že to bude něco fakt velkýho, ale něco až tak velkýho jsem fakt taky nečekala.

ten fight jsem si pouštěla asi 10x, to bylo něco luxusního.. to se mi taky líbilo a přesně, hodně velký klišé, líbilo se mi ale hodně, když skončil první u první disciplíny :)

souhlasím, todoroki je úžasná postava. jo s tím šklebem xd
to je pravda, to je na tom to nejlepší <3

nemáš zač <33

dobře, oke, děkuji :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama