Psycho-Pass, | hluboká myšlenka, brek a mrtvo.

22. srpna 2017 v 19:48 | adís |  anime/manga
Někdy si říkám, že bych se znovu na to anime měla přestat koukat, protože můj život jde pěkně dolů a potápí se vždy po dokoukání do Pekel.
Jenže.
Je to droga. Opravdová droga. Už vám ani nevadí ta japonština, zato vás zatahá za vlasy anglický dabing (což bylo chvíli ve filmu a já nadávala jak špaček, že je to anglicky, ale potom jsem tam uslyšela tu anglickou japonštinu, takže mi srdce nepuklo).
Co mě přinutilo se na to anime kouknout...? Víte, že já ani nevím? Asi jsem si řekla, že tohle anime existuje a musíme se naň kouknout.

25.7.2017 - 27.6.2017
Mám z toho smíšené pocity.
Od včerejška, kdy jsem dokoukala i film, jsem z toho v pěkný kaši.
To mělo tak hlubokou myšlenku, tak ohromný nápad... k neuvěření. Zase; jak to může někdo vymyslet? Autorova představivost musí být až někde ve vesmíru, to se nedokáže pochopit.

Hlavní hrdinka Akane mě teda lezla někdy pěkně nervy (třeba na samém začátku), ale kdo by se tak nezachoval? Byla přeci poprvé ve službě, nevěděla co a jak.
Ale byla chytrá. Nedostala těch všech 700 bodů jen tak. V jistých chvílích jí to neskutečně pálilo, až jsem mrkala nevěřícností, protože mě samotnou by to nenapadlo.

První série se mi zdála nejlepší.
Protože Kougami... aw, sakra. Úžasný chlápek. Vlastně naprosto všichni byli úplně boží. Všichni měli úžasné charaktery a co se těch věciček Dominátorů týče... aww, dokonalost. Názvy plně luxusní, grafika úplně na super úrovni na to, že je to z roku 2011. Hudba teda nic moc, to teda musím říct, že se mi moc nelíbila. Ale ti záporáci...
Makishima; ač to byl záporák jak prase, měl zatraceně dobrej důvod k tomu všemu, co vyváděl. Ačkoliv se mi nelíbilo, jak střídal své spolupracovníky jako potkany, ale jel s dobrým plánem.

Na konci první série *bacha, spoilery do nového odstavce!* se to dosralo. Jako opravdu dosralo, bez žádného prominutí. Řeknu to na plnou hubu.
To jsem přemýšlela, zda se Kougami vrátí, protože zmizel, jakmile zabil Makishimu, což byl opak toho, co Akane chtěla udělat. Akane Makishimu chtěla na přání Sybil dostat živého, čímž by Sybila Kougamiho nechala být, jelikož byl naháneč, který údajně utekl.
Byli úžasní parťáci. Všichni. Brečeli jste? Já ano. Dvakrát. Dvakrát.
Když umřel Starouš Masaoka a Kagari. Bože! Proč?! Já... když jsem tu epizodu dokoukala, tupě jsem hleděla do obrazovky a nevěřila. Odmítala jsem. Zprvu jsem měla do konce druhé sérii naděje, že se Kagari s Kogamim ukáží, ale... ne. Bože... Bože. V tu chvíli jsem nevěděla, jak naložit se svým životem. Přemítala jsem si všechny momenty od začátku série, kdy s úsměvem Masaoka něco vysvětloval Akane, u toho jí říkal slečinko; kdy se Kagari povaloval líně na židli, provokoval, zpočátku na Akane slovně útočil...
Božee. Proč to ti autoři dělají?!
Když si to tak vezmu, vždy jeněkdo obětí. U Masaoky jsem to... po pravdě tušila. Ale jakmile jsem zjistila, že je tátou Ginozy, hned jsem se modlila, ať prosím... Jasně, samozřejmě, že mě nikdo nevyslyšel.
Právě kvůli tomu se Ginoza zhroutil, čímž se mu Psychometr snížil a on se tak stal v druhé sérii naháněčem pod velením Akane. Bez brýlí byl úplně k nakousnutí; navíc se změnil i povahově a co jsem se musela usmát, tak měl umělou ruku přesně jako jeho táta. A to mě napadlo, že je to možná z té nehody, když na něj spadly ty bedny nebo co a Makaoza jej zachránil. Když se Ginoza k Makaozovi připlazil, asi mu ten tlak rozmělnilo ruku.
U Kagariho jsem měla velké naděje, že se někde objeví s tím svým drzým úsměvem a všechny překvapené pozdraví. Ale... nechtěla jsem věřit tomu, co říkala Sybila Akane; že se stal Sibylou samou. Že jeho mozek je právě v tom zvěrstvu, v tom systému. To se mi udělal v žaludku takovej uzel... a stále nevěřila.
Ano, taky byly naděje v druhé sérii, že se Kogami vrátí. Eh, ani houby, že jo. Noví naháněči prostě... nevím, už to nebylo ono. V posledním díle to bylo stejné jako kdybychom se vrátili na začátek; jako by místo Akane mluvil Ginoza na Akane a zdálo se mi, že Akane nové vyšetřovatelce řekla úplně to stejné, co Ginoza jí.
Ach, ano... co se týče velitele Kasei. Jsem ohledně ní nehorázně, ale nehorázně zmatena. V první sérii chcípla, mám pocit, rozdrtil jí Makishima hlavu počítačem (a zabila Kagiru, mrdka jedna!) a v druhé zemřela na sto procent, jelikož jí střelil Kamui (v první sérii byla za Kozabura Toma a v druhé za matku Sakuyi jako Misako Togane, wtf?!) a do filmu tam pořád ta svině je! Napadlo mě, že je třeba jinak naprogramovaná nebo je Hologram, ale prostě... what. Tu starou čúzu tam pořád vidět... na po tlamě. *konec spoilerů*

Druhá série byla o ničem. Nudná, avšak záporák byl též zajímavý tím, že jej Dominátor nemohl zachytit a máme tu další velký případ. Děj na to šel hodně logicky a chytře, jde vidět, že autor umí fakt dobře myslet a vymýšlet, sama jsem zkoušela promyslet všechny různé nápady, ale toto by mě nikdy nenapadlo. Hlavu dolů.

Taky jsem se rozhodla přečíst si knihy, které byly Makishimou zmíněné (teda Bibli číst samozřejmě nebudu, bych se zbláznila asi) a jse to Sní androidi o elektrických ovečkách a nebo něco od Williama Gibsona. Taky se mi na konci anime vždy líbilo, když tam z anime zmíněné literatury či autorů zanechali vysvětlivky.

Mělo to hlubokou myšlenku, bylo tam hodně filosofie, kvůli čemuž jsem párkrát musela dát zpátečku a opravdu přemýšlet, co tím chtěl básník říct. Hodně omudra, citátů, super, nevěřícně kroutím hlavou, opravdu a doslova psycho.

Co se filmu týče.
Byl nudný, protože jsem pořád nedočkavá čekala, kdy se objeví Kogami (tudíž se stalo, že jsem skoro ani pořádně nevnímala děj) a wow.
Fakt wow. Skončilo to tak, jak jsem sice neočekávala, ale asi to tak skončit mělo a má. *bacha spoiler v závorce!!* (Jsem velice ráda, že se ti dva /tak jo, tři, i s Ginozou/ setkali. Moc ráda. Ale taky jsem zklamaná z toho, že se k nim nevrátil /protože adís zase do háje shipuje, že jo.../, ale zase - kdyby se vrátil, Sibyla by ho zabila, protože je zločinec.

Hodnotím to jako

9,5/10

Mělo to také své mouchy, ale spoilery jsou v onen odstavci, takže je dál přikládat nebudu. Kdo viděl; jaký máte názor vy? ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alxemi Alxemi | Web | 22. srpna 2017 v 20:53 | Reagovat

Jak to myslíš, že se tvůj život zhoršuje kvůli anime? Jako ve smyslu, že ty příběhy moc prožíváš? :D

2 adís adís | E-mail | Web | 22. srpna 2017 v 21:28 | Reagovat

[1]: Ano, až zatraceně moc prožívám. :D

3 Orida Orida | Web | 23. srpna 2017 v 13:12 | Reagovat

Hm.... Už dlhšiu dobu sa obhliadam zase ponejakom dobrom animečku. A niečo, čo ma psychicky zničí znie ako tá správna šialka čaju! :D Vďaka za tip, pripíšem to dakam na svoje dlhočizné zoznamy :)
Spoiler časti článku som teda s dovolením preskočila :D

4 Tonda Tonda | E-mail | Web | 24. srpna 2017 v 8:41 | Reagovat

Vzpomínám si, že jsem se na toto anime dříve díval, ale skončil jsem někde kolem třetí epizody. Už nevím proč jsem přestal. Každopádně já se taky do těch příběhů občas až příliš vžiju že mi to nedá spát, a proto se již na taková anime nedívám. Pouze když něco zrovna vychází a zaujme mě to, tak si každý týden pustím novou epizodu a dále se s tím nijak netrápím. :D Zkus si také občas pustit nějakou anime komedii, viděla jsi třeba Gekkan Shoujo Nozaki-kun? To je velice dobré a legrační anime, u kterého se určitě zasměješ a prázdně se po dokoukání rozhodně cítit nebudeš. ;)

5 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 24. srpna 2017 v 18:10 | Reagovat

Miluji anime plná odkazů na literaturu, filosofii nebo sociologii, a z první řady Psycho-Pass jsem byla víc než nadšená (téma mi hodně připomnělo film Minority Report, jestli znáš). A Dominátory ... ach. ♥ Druhá řada už tedy, alespoň pro mě, kvalit té první úplně nedosahovala, ale zase ten velký ostřelovací Dominátor za to stál. :3

6 Nauesin Nauesin | Web | 25. srpna 2017 v 15:26 | Reagovat

Osobně jsem Psycho-pass v minulosti začala sledovat, ale nějak jsem u toho nevydržela :D

7 Nagai Nagai | Web | 25. srpna 2017 v 17:03 | Reagovat

Moc Ti děkuji za nabídku! Už jsem někoho sehnala, ale až budu chtít zase obnovu, tak jsem ráda, že vím o někom dalším! ♥

8 Alxemi Alxemi | Web | 25. srpna 2017 v 19:18 | Reagovat

[2]: To už se mi dlouho u žádného anime nestalo, ale občas to zažívám u literatury nebo mangy. A pak nejvíc u vlastních příběhů/povídek, protože do těch člověk vkládá kus sebe.

9 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 26. srpna 2017 v 10:32 | Reagovat

Tož, můj nejoblíbenější kousek, od té doby co jsem to viděla poprvé se mi to z hlavy už nedostalo. A jakmile začneš číst ty knihy, jsi ztracená úplně. Vítej v mém světě :D jo a četla jsi už Titus Andronicus (tu hru od Shakespeara)? Ta byla taky něco.
Anime je myslím z roku 2012, takže už je to pět let, co je tu s námi a pořád neztrácí to kouzlo.
Někde jsem četla, že tvůrci PP se nad scénářem scházeli v hospodě či co a pořád u toho chlastali. I když, některé věci za střízliva asi nevymyslíš XD.

Jednu z mnoha věcí, které na tom miluju je ten humor. Takový dospělý, světácký, je vidět, že vtipkovat se dá i inteligentně a stejně se nasměješ. Nebo si pobrečíš ^^

10 Nauesin Nauesin | Web | 28. srpna 2017 v 17:11 | Reagovat

No tak jsem se k tomu dostala i já :D Díky tobě a tady Naoki. Zatím tedy jen první sérii, ale mám stejné pocity :D brečela jsem jen u staříka, protože... prostě to nešlo. Když si člověk uvědomí, že to udělal pro svého syna... damn. U kagariho jsem ani nestihla brečet, tak nějak jsem si řekla, že možná přežil, i když jsem věděla že ne.
Jinak bych ráda nesouhlasila s tebou ohledně Makishimy. Ano, záporák skvělý, jen me docela sere, že o jeho minulosti nic nevíme (tedy zatím jsem viděla jen první sérii, takže pokud k němu ještě někdy něco bude... bylo by fajn. ale asi ne, že?) je sice hezké, že si tam něco jakože vytvořili, co by mohlo sedět, ale... to je vše. Myslím si, že zasloužil trochu víc pozornosti. Za předpokladu, že je mrtev a záhadně neobživne do druhé série :D každopádně,... feels, man.

11 Theia Theia | Web | 7. září 2017 v 19:48 | Reagovat

Toto anime som videla už pekne dávno, ale zbožňovala som. Stále ho radím medzi najlepšie, aké som videla. Bohužiaľ, iba prvú sériu. Priznám sa, že na druhú som netrpezlivo čakala, kedy vyjde, ale potom som to nedala. Tuším som videla iba prvé dve časti a tak ma to nudilo, že som s tým sekla. Ale tak vyjadrím sa aspoň k tej prvej sérii :D
Podobne ako ty, najviac som prežívala tie smrte hlavných postáv.
Napriek tomu, že Makishima bol vlastne zlý, ja som ho milovala aj tak :D Proste nemaj rád takého sexi bielovláska :D
Pri smrti Ginozovho otca som nevedela prestať plakať. Proste... On bol mojou obľúbenou postavou a tá ich scéna bola srdcervúca.  
Jediná postava, ktorá mi nesadla, bola vlastne hlavná hrdinka :D Preto ma možno nebavila tá druhá séria.

12 Psychopat Kurumi Bloody Psychopat Kurumi Bloody | Web | 8. září 2017 v 14:57 | Reagovat

To vyzerá dobré
Vyrabis design na přání?

13 Bonito Bonito | Web | 4. února 2018 v 0:42 | Reagovat

uu u mna Psycho Pass patri k mojim TOP. Druhá séria bola o dost slabšia ale nakolko tá prvá bola uplne 10 z 10 tak si neobstala na tolko zle aby sa nedala pozriet.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama