Konec. Konec? Já nevím.

22. června 2018 v 22:13 | adís |  blog
Zdravím.

Články s plno povídek, možná slibných. Spousty slibů, plánů, které stojí a nehnou se.

Ale já upřímně vůbec nevím co dělat. Je mi neskutečně líto zase tento blog nechat a odejít - ale zase ho tu nechci tak nechat spát prázdnotou, aniž by někdo věděl, jestli jsem živá.

Víte, blogování byla moje součástka v srdci. Nebylo dne, kdy jsem nezveřejnila článek, nebyla sekunda, kdy jsem si neříkala, že tři články za den je fakt moc... a nyní se vůbec ptám, jestli vůbec stojí za to něco zveřejňovat.

Protože stejně lidé odešli. Jak ti přátelé, kteří mají svůj život, tak dlouholetí blogeři, kteří šli prostě cestou životní. V této době jde jen o byznys díky reklamám, nikdo téměř ani neví, co to blog je.

Ale já jo. A bolí, když už je ta doba dávno pryč. Že ti skvělí lidé... jsou pryč.

Tolik rozepsaných článků, některé nedopsané, na některých se ptám, zda to zveřejnit. Protože nikdo to číst nebude. Není to nějaké... "Jé, chudinka nemá žádnou návštěvbost", ale dříve blogery/čtenáře nezajímali hodnoty na počítadle. Zajímali je články, čekali na nový, povídku, cokoliv. Staré SB, kterým nešlo ani o "komentář za komentář". Díky blogovému světu jsem sama poznala spoustu skvělých lidí a to... mi teď chybí.

Tenhle blog je dítětem té poslední krásné doby. V článcích skrývá jména úžasných blogerů, v jejichž komentářích se i oni podepsali.
Byl kukle, která ze začátečnických článků vytvořil pokroky. Stal se svědkem mnoha zlých, ale i pěkných okamžiků.
A stal se taky...
Ne.
Stává se archivem povídek.

Já jsem zmatená. Nechci ho pustit k vodě, neboť se stále drží mého srdce a ono moc dobře ví, co pro mě blogování znamenalo.
Ale za to... ho nechci nechat tak samotného a prázdného.

Pokud se tu nejadou takoví, kteří tiše vyčkávali, omlouvám se.

Bude tu ticho.
Dlouhé ticho, které nepřehluším ani já.

Stane se skřínkou, ve kterém se skrývají příběhy z mých prstů.

A stane se pokladem, který zavře oči na dně oceánu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aya Aya | Web | 23. června 2018 v 14:27 | Reagovat

Myslím, že hlavně bloger dělá blog blogem.  Taky kdo jiný. Interakce s lidmi pro mě byla od začátku blogování velmi důležitá, takže chápu, jak se cítíš, protože dneska je to fakt jinačí prostředí. Nicméně jak jsem říkala - bloger dělá blog svým blogem takový, jaký ho mít chce. ^^

2 Pariah Pariah | Web | 25. června 2018 v 17:41 | Reagovat

popravdě já to občas vnímám podobně, ale veř, že ne všichni odešli :)
jinak možná že tu "skříňku" otevřeš časem a opět se zamiluješ do obsahu :)
Blog podle mě není o lidech na nem ale o autorovi- podstatou je aby mu delal radost. Dokud dělá, účel plní

3 Noe Noe | E-mail | 1. července 2018 v 21:30 | Reagovat

No áno, prekliatie tejto doby "Veď dlhé články aj tak nikto nečíta". Choďte všetci do teplejších krajín, ja ich ešte stále čítam a nepovažujem sa za nikoho -.-
Ospravedlňujem sa za tento výpadok, ale keď mi takéto čosi odpísali milovaní z blog.cz, tak som skoro odpadla. Nech sa nikto nehnevá, ale nech mi potom niekto vysvetlí, na čo sú stránky, na čo sú blogy? Len na to, aby do jedného článku napchali päťtisíc obrázkov a jednu vetu, ktorá ani len zmysel nedáva?
Sakra nie! Mňa skutočne veľmi mrzí, že si aj ty takto odišla (sama som tak spravila a teraz to sčasti aj ľutujem, pretože... proste mi to stále chýba, pre mňa je písanie útechou v ťažkých časoch a ak to nemám kde uverejniť, tak mi nie je dobre, i keby si to nikto neprečítal, mne je to jedno, v tomto sa ale mienim držať optimizmu, VŽDY sa nájde niekto, kto na to natrafí a prečíta si to, verím, že nie som sama, kto ešte nájde čas na to, aby si prečítal príbeh, ktorý niekto uverejnil na svojej stránke!). Dobre, to bolo od veci, ale naozaj to myslím vážne a je mi neskutočne ľúto, ak všetci takto rad za radom odchádzate zo svojich stránok (hlavne, ak potom príbehy naďalej pribúdajú na stránke ako je Wattpad, mrzí ma to, ale to je strašná stránka... aspoň pre mňa... a nevravím samozrejme, že je to aj tvoj prípad).
Bože, kde sú tie zlaté časy, keď sa našli ľudia, ktorí sa tešili novým článkom? Nuž, je zbytočné si nad tým hlavu lámať.
Naozaj ma mrzí, že si preč aj ty, škoda toho, naozaj škoda. Ale prajem veľa šťastia :)

4 Naomi (나오미) Naomi (나오미) | Web | 3. července 2018 v 16:04 | Reagovat

Prosím, rozmysli si to ještě a nekonči T-T je pravda, že už moc blogerů není, pamatuju si, jak jsem se vždy těšila z tolika nových komentářů a kolik nových lidí jsem skrz blog poznala :) ale byla by velká škoda skončit s tak skvělým blogem, jaký máš :)
Nemusíš přidávat každý den, stačí 1 za týden nebo měsíc, že? Že? :D
Přesně jak píše Pariah - pokud ti dělá radost psát na blog, tak piš. Na můj blog chodí jen SB xD ale je to moje odreagování od reality a stále mě to baví :)
Ale pokud jsi plně rozhodnutá, nezbývá, než to respektovat :)

5 Yatsugi Shirozaki Yatsugi Shirozaki | Web | 1. srpna 2018 v 19:40 | Reagovat

Chybí mi starý blog.cz a staří dobří blogeři, kteří tvořili, protože je to bavilo, protože do článků dávali kousek sebe.
Nemusíš vydávat články každý den. Stačí, když tě to zase chytne a bude tě to bavit, nikdo to nemusí dělat pro komentíře.

6 Tarei Tarei | Web | 19. října 2018 v 19:11 | Reagovat

Ano, přesně tak, moje slova

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama